Тиждень 24
маля:
На 24-му тижні вагітності Вашу дитина практично «завершено». Шкіра малюка все ще дуже тонка і зморщена, але він виглядає як мініатюрний варіант себе після пологів. Його обличчя вже сформовано, але повіки ще закриті. У маленького є вії, нігті і, можливо, росте волосся.
мама:
Сподіваємося, Ви дотримуєтеся здорового харчування, п'єте багато води і виконуєте деякі вправи! Пам'ятайте, що всі ці заходи доцільні для запобігання передчасних пологів. Перш за все, пам'ятайте про належний питний режим, який допоможе не тільки правильно зволожити плід, але й забезпечити здоровий стан Вашої шкіри. На цьому тижні Ви можете страждати від болю в суглобах, пов'язаним з розтягненням зв'язок, свербіння в шкірі, яка все ще тягнеться, щоб вивільнити місце для дитини, і набряклих ніг через затримання води в організмі. На жаль, всі ці симптоми цілком нормальні і типові для цього тижня. А як щодо фізичних вправ? Необхідно пам'ятати, що під час вагітності ми не тренуємося, щоб втратити "непотрібні" кілограми. Також погана ідея худнути під час вагітності. Ми тренуємось, щоб почувати себе краще і готуватися до пологів. Ось деякі нездужання, які можна подолати під час тренувань: - болі в спині - відвідуючи йогу для вагітних, Ви можете поліпшити свою фігуру і зміцнити м'язи спини, які, напевно, страждають через величезний живіт. - опухлості і набряки - тренування сприяють кращому кровообігу в організмі і зменшують набряки. - усунення стресу - немає кращого способу зняти стрес, ніж під час активних зайнять, особливо на відкритому повітрі! - підготовка до пологів - регулярні вправи зміцнюють м'язи і готують Ваше тіло до пологів. Якщо вправи виконуються належним чином, у Вас є більше шансів повернутися в форму після пологів. Як почати тренування? Перш ніж розпочати робити вправи, навіть якщо Ви регулярно тренувалися до вагітності і впевнені у своїх можливостях, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, оскільки він зможе порадити конкретні вправи і, можливо, порекомендувати хороше місце для їх виконання. Багато фітнес-клубів і спортивних центрів пропонують заходи для вагітних. Якщо Ви раніше не ходили на прогулянки, можете зробити це зараз. Гуляйте по 20 хвилин кілька разів на тиждень і Ви будете почувати себе набагато краще! Існують, однак, кілька видів спорту, яких слід уникати під час вагітності - це катання на лижах, теніс та інші види спорту, що вимагають швидкої зміни положення і стрибків, наприклад аеробіка або стрибки на батуті. Якщо у Вас виникли сумніви щодо того, чи є вид спорту, яким Ви хочете займатися, правильним, краще про це запитати в лікаря. Пам'ятайте, що спорт під час вагітності повинен допомагати Вам почуватися краще і бути в формі, а не худнути! Коли Ви вагітні, Ви не встигаєте за темпом виконуваних вправ і багатьом органам, напр. легеням, не вистачає достатньо місця, тому ви можете почати швидко задихатися.
тато:
Синдром Кувада, або уявна вагітність чоловіків. Це може здатися божевільним, але так, це правда! Деякі чоловіки відчувають вагінтні симптоми і біль разом зі своїми партнерками. Цей химерний, емпатичний спосіб переживання може включати, серед іншого, збільшення ваги. Часто після народження дитини вага стає ще більшою, що пов'язано з недосипанням, стресом і відсутністю здорових або регулярних прийомів їжі, як це було раніше. Пам'ятайте, що вагітність триває 9 місяців, і це гарний час для розвитку належних харчових звичок та інтересу до фізичної активності - все це в підготовці до народження дитини. Це збільшує шанси вести здоровий спосіб життя і після народження дитини. Наприклад, після вечері Ви можете піти з партнеркою на прогулянку. Це не тільки гарна нагода порухатися, але й поговорити про Ваші страхи та будь-які проблеми, яких Ви боїтеся або навпаки якими зворушені. Якщо Ви раніше не дотримувалися здорового харчування, це найкращий час, щоб ввести в свій раціон більше овочів. Пам'ятайте, що коли дитина народится, час для революцій в тарілці вже може бути занадто пізнім. Очевидно, що здоров'я Вашої партнерки є найважливішим на даний момент, але Ваше здоров'я настільки ж важливе! Ви повинні бути сильним, навіть сильнішим за неї! Проведіть цей час так, ніби це генеральне прибирання, змініть свої звички і піклуйтеся про себе, щоб насолоджуватися батьківством.