Порадник Щасливих батьків

немовля

кількість порад: 20

малюк

кількість порад: 18

дитина

кількість порад: 15

Плач немовляти

Порада у категорії: немовля

Усі діти плачуть, особливо протягом перших кількох тижнів після народження. Вони плачуть, коли їм потрібно щось, але це не завжди означає, що щось не так. Іноді причина плачу може бути очевидною: у дитини мокрий підгузник або вона голодна. Однак, іноді виявити причину плачу може бути складно. Часто аби виявити її потрібно перевірити усі можливі варіанти. Плач немовляти може викликати у Вас стрес або перешкоджати Вашому сну. Якщо у Вас дитина, яка постійно плаче, дуже важливо аби Ви мали деякий час тільки для себе. Якщо плач дитини звучить по-іншому, ніж звичайно (дуже високий, писклявий звук або пхикання), зверніться до лікаря, плач іноді може бути ознакою того, що ваша дитина погано себе почуває.

Причини.
Оскільки немовлята не можуть говорити, вони використовують плач як спосіб вираження і передачі їхніх потреб. Виявлення причини плачу може бути складним. Тим не менш, існує кілька поширених його причин, до яких належать голод, спрага, мокрий чи брудний підгузник, втома або здуття животика. До інших поширених причин належать: переохолодження чи перегрівання, самотність, нудьга, відчуття дискомфорту (наприклад, тісний одяг або вкриття), галас або значна активність. Ще однією причиною плачу, особливо у немовлят, є коліки. Коліки це загальне захворювання, вважається, що воно призводить до розвитку шлунково-кишкового тракту у дітей. Діти, які страждають від кольок часто плачуть голосно і пронизливо, як правило, їх дуже важко заспокоїти. Плач дітей також може бути ознакою хвороби. Якщо у Вас є підозра, що малюк хворий, перевірте, чи немає у нього таких ознак і симптомів , як температура або бліда шкіра. Якщо Ви думаєте, що ваша дитина захворіла, зверніться обов’язково до лікаря.

Іноді важко зупинити дитячий плач. Перший крок полягає у запобіганні усіх найбільш поширених причин плачу. Якщо це не допомагає, спробуйте тримати дитину близько до себе, щоб мати фізичний контакт з ним. Можете дати йому щось посмоктати, наприклад, пляшечку або соску, адже це матиме заспокійливу дію і надасть відчуття безпеки. Також можете спробувати включити дитині музику або звуки (наприклад, звук телевізора чи пральної машини). Може допомогти купання у теплій воді. Можна спробувати поносити дитину, злегка погойдуючи, або взяти її на прогулянку у дитячому візку чи автомобілі. Намагайтеся уникати значної активності дитини, адже це може зашкодити їй. Найкраще це ввести певний режим дня, наприклад визначений час вечірнього купання та сну.

Що стосується кольок, то аби запобігти їм є спеціальні ліки. Їх ефективність проте різна; коліки можуть турбувати до повного розвитку травної системи дитини. Після прийому ліків для заспокоєння дитини, переконайтеся, що її плач і поведінка в нормі, після чого можете залишити дитину на деякий час, якщо вона безпечно лежить в ліжечку або манежі. Спробуйте піти в іншу кімнату подивитися телевізор або послухати музику. Хоча це може здаватися складно, але не менш важливо під час догляду за малюком, щоб у Вас також був час для себе. Спробуйте попросити довіреного члена родини або друга, щоб Вас замінили, і хоча б на кілька хвилин вийдіть на прогулянку. Якщо плач дитини викликає у Вас гнів, залиште його на деякий час. Покладіть її безпечне місце – дитяче ліжечко, закрийте двері і спробуйте трішки відійти від цієї ситуації.

Рекомендовані товари для Вас

Ознайомлюйтеся з іншими порадами

Як розпізнати плач дитини

У перші місяці життя плач є єдиним засобом комунікації вашої дитини, тому Ви повинні пізнати його універсальну мову.

> дізнайся більше

Грудне годування

Karmienie noworodka to i łatwe, i trudne zarazem zadanie. Jednak jeśli opanujesz rytuał karmienia, powinniście i Ty, i maluszek czerpać z tych wspólnych chwil wiele radości.

> дізнайся більше

Co to jest ulewanie?

Niemowlętom bardzo często zdarza się cofanie pokarmu po posiłku. Ponieważ może ono powodować dyskomfort, niemowlęciu należy pomóc w zmniejszeniu zakresu i ilości ulewania.

> дізнайся більше