Порадник Щасливих батьків

немовля

кількість порад: 20

малюк

кількість порад: 18

дитина

кількість порад: 15

Без подразнень - як захистити делікатну шкіру немовляти.

Порада у категорії: немовля

Ви помітили почервоніння та подразнені ділянки шкіри Вашого малюка, в основному на сідничках, спині або паху? Це ознака того, що у дитини попрілості.

Що це таке?
Попрілості – це почервонілі та подразнені ділянки на шкірі, які викликають свербіж. Це перший признак пелюшкового дерматиту. Спочатку утворюється набряк, потім ранка, яка згодом може сочитися. Шкіра під підгузником стає гарячою та починає лущитися. Це неприємно малюку, тому важливо якнайшвидше запобігти цьому.

Що являється причиною пелюшкового дерматиту?
Причиною появи попрілостей є тертя вологої шкіри та поверхні підгузника. У новонароджених делікатна шкіра сідничок найбільш вражлива до появи подразнень, адже знаходиться у безпосередньому контакті з вологою поверхнею підгузника. А сеча та рідкі випорожнення ще більше спричиняють появі попрілостей. Подразнення також можуть бути реакцією на неправильно підібрані косметичні засоби (наприклад, мило), грубі та мало "дихаючі" підгузники, перегрів або погано витерте тіло дитини після купання.

Як лікувати?
Лікувати попрілості не важко, слід знати лише кілька домашніх способів як з ними боротися. Насамперед, обов’язково до подразненої шкіри повинен бути доступ свіжого повітря. Після зміни підгузника, дайте можливість дитині полежати кілька хвилин з голими сідничками. Незамінним є дотримання відповідної гігієни. Після кожної заміни підгузника підмивайте малюка теплою водою та делікатним милом, або спеціальними вологими серветками, наприклад з екстрактом алое. Завжди пам’ятайте аби очищувати сіднички малюка зверху до низу та добре їх витирати. Подразнені ділянки шкіри потрібно зволожувати спеціальними делікатними засобами, які доступні у аптеках. Слід наносити жирний крем на подразнену шкіру, найкраще використовувати крем з додаванням ланоліну, цинку, аллантоіну або Д-пантенолу. Будьте уважні, якщо ці процедури не дають результату, то краще зверніться до педіатра.

Як запобігати?
Щоб запобігти появі попрілостей, подбайте аби шкіра Вашого малюка завжди залишалася сухою. Можете використовувати присипки та тальки, особливо у місцях де у малюка багато гарних складочок. Запобігти появі подразнень допоможе також використання дитячого одягу з натуральних та «дихаючих» тканин. Не забувайте добре зволожувати шкіру дитини. Чудово для цього підійде оливкова олія. Важливо часто змінювати підгузники дитині, щоб її шкіра менше контактувала з вологою поверхнею підгузника. Після кожної зміни підгузника, добре змащуйте сіднички малюка кремом. Варто використовувати усі ці заходи, адже пам’ятаєте добре відоме правило "краще запобігти, ніж лікувати".

Рекомендовані товари для Вас

Ознайомлюйтеся з іншими порадами

Плач немовляти

Усі діти плачуть, особливо протягом перших кількох тижнів після народження. Той факт, що дитина плаче, не обов'язково означає, що йому щось турбує.

> дізнайся більше

Як розпізнати плач дитини

У перші місяці життя плач є єдиним засобом комунікації вашої дитини, тому Ви повинні пізнати його універсальну мову.

> дізнайся більше

Грудне годування

Karmienie noworodka to i łatwe, i trudne zarazem zadanie. Jednak jeśli opanujesz rytuał karmienia, powinniście i Ty, i maluszek czerpać z tych wspólnych chwil wiele radości.

> дізнайся більше